Bal u Misia - fotorelacja

Dodano: 2018-12-18

Miś, najukochańsza zabawka dzieci jest z nami już 116 lat. Jej posiadanie jest niezwykle ważne dla rozwoju emocjonalnego, dlatego Maluchy są często zasypywane różnymi maskotkami, ale tylko jedna z nich w efekcie staje się tą najważniejszą. Dzieci w ten sposób zyskują poczucie bezpieczeństwa i w tym małym pluszowym misiu mają wiernego przyjaciela, powiernika, towarzysza dziecięcych zabaw, przytulankę. Misie są zabierane na spacery, na obiadek, do lekarza i do łóżeczka. Czasami to miś pierwszy dowiaduje się o wszystkim co dla dziecka ważne, a nawet ociera łzy. O tym jak bardzo dzieci lubią misie świadczyła frekwencja na "Balu u Misia", który został w tym roku zorganizowany w Chmielniku przez bibliotekarki-animatorki. Misiowe urodziny świętowało z nami 164 dzieci, ale tę liczbę trzeba podwoić, bo każde dziecko przyniosło ze sobą ukochanego misia. Wstępem do zabawy było przedstawienie teatralne "Bajowe przygody mojego misia" w wykonaniu grupy Edu-Artis. Na widowni zasiedli mali widzowie i ich pluszowi przyjaciele. Po zakończonym spektaklu każdy miał ochotę na wspólne zdjęcie z misiem-aktorem. Nie wszystkim się to udało, ale wszyscy mogli być na jednej grupowej fotografii. Po takim wstępie dzieci były gotowe na prawdziwy, taneczny bal. Tańcom i radości nie było końca, czasami trudno było dotrzymać kroku najlepszym balowym tancerzom, ale bardzo liczna grupa świetnie bawiła się na parkiecie uczestnicząc w zabawach animacyjnych, konkursach i tanecznej integracji. W przerwie między jednym, a drugim maratonem tanecznym, odbyło się bardzo wyczekiwane przez dzieci wręczenie nagród w konkursie plastycznym. Konkurs na "Portret Misia" zgromadził 174 prace, wykonane z dużą pomysłowości i różnymi technikami. Komisja konkursowa miała bardzo trudne zadanie i ostatecznie wybrała 60 laureatów. Nagrody książkowe trafiły do 46 uczestników konkursu, natomiast zestawy upominkowe do 14. Na "Balu u Misia" nie mogło zabraknąć "małego co nieco" i oczywiście miodku, misiowego przysmaku, który tym razem był dodatkiem do herbaty. Dodatkową atrakcją dla dzieci było malowanie buziek, w które przez cały czas trwania zabawy tanecznej zaangażowani byli członkowie nieformalnej grupy Strefa Kultury Młodzieżowej. Młodzi tancerze i ich misie zmęczeni, ale radośni odtańczyli ostatni taniec i razem ze swoimi pluszowymi przyjaciółmi wrócili do domów. Kolejne urodziny misia już za rok, ale może to nie będą jedyne taneczne harce jakie mamy w zanadrzu dla najmłodszych. Bądźcie czujni!

Dziękujemy serdecznie wszystkim uczestnikom "Balu u Misia" za zaangażowanie, entuzjazm i energię jaką wnieśli do naszego wydarzenia.

Inicjatywa została zrealizowana w ramach zadania publicznego pt. Fundusz lokalny "Twoja przestrzeń" dofinansowanego ze środków Gminy Chmielnik, którego operatorem jest Fundacja Przestrzeń Lokalna.

 

Oprac. Irena Szczypek