Fotorelacja z wydarzenia Kreatywna Stacja w Bibliotece

Dodano: 2021-11-12

Wydarzenie edukacyjno- animacyjne Kreatywna Stacja w Bibliotece to kolejny krok w realizacji projektu "Maker Space BLISKO Biblioteki." Frekwencja tego popołudnia przerosła nasze najśmielsze oczekiwania. Dziękujemy za tak liczą obecność, zaangażowanie oraz współpracę. Takie spotkania, podczas których widzimy uśmiech i radość ze wspólnego przebywania jeszcze bardziej motywują i inspirują nas do podejmowania nowych wyzwań.
Po zapoznaniu uczestników z formułą Maker Space oraz najważniejszymi założeniami projektu zabralismy się do pierwszego zadania, które polegało na zaprojektowaniu i wykonaniu kreatywnej pocztówki.
Mimo, że tradycja wysyłania kartek pocztowych już niestety zanika, nawet najmłodsi uczestnicy chętnie odpowiadali na pytania: co symbolizuje, jakie informacje powinna zawierać i jaki jest jej przekaz.
Technika wykonywania tych kolorowych kartek była dowolna, jednak główną inspiracją była oczywiście BIBLIOTEKA oraz cytaty z książek oraz na stronie graficznej zaprojektowanie maskotki bibliotecznej.
Tutaj wyobraźnia nie zawiodła żadnego uczestnika - maskotki są tak oryginalne i wyjątkowe, że jesteśmy zachwycone Waszą pomysłowością, a komisja jurorska debatuje jak z pośród tylu pięknych prac wyłonić zwycięzców.
Przerywnikiem pomiędzy jednym zadaniem a drugim była oczywiście zabawa. Nawet brak miejsca nie powstrzymał nas od wykonania kilku tańców integracyjnych. 
Kolejnym krokiem wydarzenia było stworzenie krok po kroku maskotki, a dokładnie wesołej ośmiorniczki, którą każdy uczestnik zabrał ze sobą do domu na pamiątkę z tego międzypokoleniowego spotkania.
Serdecznie dziękujemy za udział w wspólną zabawę.


"Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. na lata 2021 - 2025."