Dyskusja o książce "LO-teria" Karoliny Piekarskiej

Dodano: 2014-10-29

"Lo-teria" autorstwa Małgorzaty Karoliny Piekarskiej jest kontynuacją jej wcześniejszej książki "Klasa pani Czajki" i jest pewnym dopełnieniem historii o paczce młodych ludzi. Natomiast trudu zrecenzowania przeczytanej tym razem przez uczestniczki Dyskusyjnego Klubu Książki powieści podjęła się klubowiczka Karolina Tereszkiewicz.

"Na każdego przyjdzie pora. Ich czas właśnie dobiegł końca, muszą porzucić błogie gimnazjum i udać się do puszczy zwanej liceum. Wszystko nagle zaczyna się psuć, zgrana grupa nastolatków w wyniku różnych trudności zmniejsza swoje szeregi i rusza aby zmierzyć się z wyzwaniami jakie przyniesie ten nowy rozdział w życiu.

Książka "LO-teria" Małgorzaty Karoliny Piekarskiej to zaskakująca wycieczka po życiu licealistów. Autorka wnikliwie opisuje codzienne zmagania młodych ludzi  z problemami w szkole, z kolegami, rodzicami, a co najważniejsze z samym sobą głównych bohaterów powieści. Często te zmagania są tragiczne w skutkach dla nich samych i dla rodziny. Kładą się też długim, smutnym cieniem na życie najbliższych przyjaciół. Ale mimo tych trudnych wątków, jest to interesująca historia zgranej paczki znajomych, których losy ciągle się ze sobą plączą. Istotne w tej powieści jest to, że ukazuje okres w jakim nastolatkowie zmieniają się w dorosłych ludzi, dokonują pierwszych dojrzałych wyborów, zmagają się z rozterkami, które na stałe już będą wpisane w ich dojrzałe życie.

To wszystko i jeszcze więcej znajdziecie sięgając po tę powieść. To moim zdaniem nie będzie stracony czas więc polecam, i młodszym i starszym".