Zdrowe, piękne, radosne w każdym wieku

Dodano: 2013-07-20

Od 15 lipca do 13 grudnia 2013 r. Gminna Rada Kół Gospodyń Wiejskich w Chmielniku przy wsparciu Gminnej Biblioteki Publicznej w Chmielniku realizuje projekt: "Zdrowe, piękne, radosne w każdym wieku", którego głównym celem jest umożliwienie grupie 25 osób rozwijania własnych zainteresowań i umiejętności, aktywne spędzanie wolnego czasu oraz uzyskanie porad dotyczących zdrowego odżywiania i dbania o swój wygląd. W ramach projektu zaplanowano warsztaty florystyczne, warsztaty wykonywania biżuterii z gotowych elementów, spotkania z dietetyczką, kosmetyczką i fryzjerką, wycieczkę, konkurs na dietetyczna potrawę i spotkanie integracyjne.

Działania projektowe rozpoczęły się od warsztatów florystycznych w dniu 20 lipca. Porad dotyczących układania kwiatów udzielała właścicielka rzeszowskiej kwiaciarni z długoletnim doświadzeniem, Małogorzata Wielgus. Powstałe w ten sposób kwiatowe kompozycje wzięły udział w XIV Festiwalu Kwiatów w Albigowej, w którym rokrocznie biorą udział panie z Kół Gospodyń z gminy Chmielnik.

Projekt dofinansowany ze środków Działaj Lokalnie VIII Polsko- Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Ośrodka Działaj Lokalnie Fundację Generator Inspiracji.